Kalite anlayışının en üst seviyede olduğu firmamızda üretimin her aşamasında AQL  standartları uygulanmaktadır. Fabrikamızda ulaşılan yüksek kalite standartları, tüm üretim aşamalarında Kuzgunlar tekstil  bünyesinde yapılması ve üretimin her safhasında gösterilen özenin tabii bir neticesidir.

Kalite, siparişin alınması ile her birim tarafından önceden belirlenen prosedürlerin uygulanması ile sağlanır. Kesimden önce; bütün kumaşlar kalite kontrol makinesinden geçirilir. Tolerans
dışı hatalar varsa müşterinin onayına sunulur. Her topla ilgili lot ve çekme farklarının belirlenmesine yönelik kumaşın battaniyesi hazırlanır, yıkama sonrası renk ve çekme farklarına göre kesime sevk edilir.

Kesim esnasında; En küçük parçalara kadar renkli metodlama işlemi ile mal tasnif edilerek atölyeye sevk edilir. İmalat esnasında; Dikimden önce imalat protosu müşteri temsilcisi tarafından
onaylanır. Dikim müşteri temsilcisine bağlı kalite güvence personeli tarafından sevkiyata kadar her aşamada kontrol altında tutulur.

Firmamız SEDEX raporlamasından onaylı olarak çalışanına ve üretimine önem gösterdiğini belgelemiştir.